Biežāk uzdotie jautājumi
Kāda ir MĶS nodarbību maksa?
Visas Mazās ķīmijas skolas nodarbības ir bezmaksas.
Kur tiek aizvadītas nodarbības?
Klātienes nodarbības tiek aizvadītas Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskā centra telpās Rīgā, Jelgavas ielā 1.
Kā pieteikties nodarbībām?
Pieteikties nodarbībām varēs pēc tam, kad tās tiks izsludinātas mūsu sociālo tīklu kontos un šajā mājaslapā. Tad būs nepieciešams aizpildīt anketu zem sadaļas “Pieteikšanās” šajā mājaslapā.
Kāds ir nodarbību plāns?
9:00 – 10:00 Reģistrācija nodarbībām
10:00 – 12:30 Lekcijas
12:30 – 13:00 Pauze
13:00 – 16:00 Laboratorijas darbs
Diemžēl, vietu skaita dēļ, praktiskos darbus varam piedāvāt tikai mazākam skolēnu skaitam. Visjaunāko informāciju par nodarbībām apskatīt sadaļā “Nodarbības”.
Kā noteiks dalībniekus laboratorijas darbiem?
Pieteikšanās anketā jāatzīmē, ka dalībnieks vēlas piedalīties arī laboratorijas darbā. Ierobežotu vietu dēļ, dalība laboratorijas darbos būs apstiprināta, nosūtot e-pastu. Pieteikšanās nodarbībām ir līdz trešdienas 23:59 un ceturtdienā skolēni saņems e-pasta vēstuli ar uzaicinājumu uz laboratorijas darbu. Uz katru laboratorijas darbu jāpiesakās atsevišķi, kad tiks izziņota konkrētā nodarbība. Dalībniekiem, kuri laboratorijas darbos nav piedalījušies, būs prioritāte pār dalībniekiem, kuri laboratorijas darbu aizvadījuši, kā arī uz pirmajiem 3 laboratorijas darbiem prioritāte būs iepriekšējā gada valsts olimpiādes dalībniekiem un skolēniem ārpus Rīgas.
Kādam līmenim piemērotas MĶS nodarbības?
MĶS nodarbības piemērotas skolēniem (pamatā vidusskolēniem), kuri vēlas apgūt ķīmiju, kas ir sarežģītāka kā vidusskolas ķīmijas programma. Skolēniem, kuriem ir problēmas ar skolas vielu, visticamāk MĶS nodarbības būs krietni par sarežģītu. Bet mēs nodarbības apmeklēt aicinām ikvienu skolēnu, kuram interesē ķīmija vai vēlas ķīmiju vai radniecīgu zinātnes nozari studēt universitātē.
Kā gatavoties olimpiādēm?
Katram olimpiāžu līmenim vislabāk var sagatavoties, lasot atbilstošu teoriju un pildot pēc iespējas vairāk iepriekšējo gadu uzdevumus. Grāmatas, kuras iesakām izlasīt (augošā secībā pēc līmeņa):
- Vispirms apgūt savas un augstāku klašu skolas programmu
- Andrejs Rauhvargers “Vispārīgā ķīmija”
- Edgars Jansons “Analītiskās ķīmijas teorētiskie pamati” vai Douglas A. Skoog “Fundamentals of Analytical Chemistry”
- Catherine E. Housecroft “Inorganic Chemistry”
- Jonathan Clayden “Organic Chemistry” vai David R. Klein “Organic Chemistry” Aicinām arī teoriju apgūt no šajā mājaslapā atrodamajiem materiāliem.
Kur var atrast informāciju par MĶS?
Informāciju pamatā var atrast šajā mājaslapā, taču jaunumiem var sekot līdzi mūsu facebook, instagram vai twitter kontos.
Kas atbalsta MĶS nodarbības?
2022. gadā nodarbības tiek organizētas, pateicoties AS Grindeks ziedojumam, kuru administrē LU fonds.
Kā var atbalstīt MĶS?
Priecāsimies par atbalstu finansiālā veidā vai arī ar brīvprātīgo darbu nodarbību organizēšanā. Ja vēlaties atbalstīt, aicinām sazināties, rakstot uz mazakimijasskola@gmail.com vai nauris@narvaiss.lv.